VINI VICI in Skopje - 17 Feb 2018

Boris Trajkovski Sports Center - VINI VICI in Skopje - 17 Feb 2018

Boris Trajkovski Sports Center
sobota 17.2.2018
iz 23:00
nedelja 18.2.2018
do 5:00
Boris Trajkovski Sports Center
MacedoniaSkopje1000
Prikaži na zemljevidu
1711 udeleženec
НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС АКТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI VICI ГО РАСПРОДАДОА СВОЈОТ КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ A СЕГА ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА ПОВТОРНО ИМАМЕ ПРИЛИКА ДА СЕ ДРУЖИМЕ СО НАЈЕНЕРГИЧНИОТ БЕНД НА СВЕТСКАТА МУЗИЧКА СЦЕНА.

Актуелни со заедничкиот хит со W&W - “Chakra” кој има повеќе од 12 милиони прегледи на Youtube, потоа специјалната соработка за Tomorrowland 2017 со Dimitri Vegas and Like Mike - "House of House" , понатаму заедничката песна со Armin Van Buuren - “Great Spirit” која на Youtube има повеќе од 32 милиони прегледи, понатака актуелни со ремиксот на Hilight Tribe – Free Tibet кој на Youtube има рекордни 50 милиони преслушувања и уште многу други...

VINI VICI се предводниците на новиот прогресивен звук со кој ја превземаа целата електронска сцена.Нивните изданијата за Iboga records kako и WAO138 и Armada records на Armin Van Buuren веќе се вклучени во настапите на Armin van Buuren, Andrew Rayel, W&W, Hardwell, Tiesto, Paul Van Dyk, Aly & Fila, Alex MORPH, Ferry Corsten, Markus Schultz, Bryan Kearney, MarLo, Ace Ventura, Standerwick, Yahel и останатиот дел на светската DJ-ска елита.

ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ ИНТЕРЕС НАСТАНОТ СЕ СЕЛИ НА ПОГОЛЕМА ЛОКАЦИЈА - ХАЛА БОРИС ТРАЈКОВСКИ.
БИЛЕТИТЕ СЕ ПРОДАВААТ САМО НА БИЛЕТАРАТА НА МКЦ .За сите оние кои не се во можност да набават во претпродажба истите ќе може без проблем да си ги купат и на самиот влез.
(понеделник - петок од 10.00-20.00 часот)
Моменталната цена на билети во претпродажба е 700 Денари до 11 Февруари а потоа цената ќе биде 750 ден.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Pokaži malo ljubezni.

Daj nam je všeč!

Hvala.

Tako kot vsak rad pomoč veliko.

Hvala.